Previous slide
Next slide

Ozvučenie konferencie

+421 903 474 244

artsound@artsound.sk

Fotografie ktoré vidíte sú z ozvučovania konferencie firmy Hewlett Packard Enterprise, ktorú sme technicky zabezpečovali v roku 2019. Okrem ozvučenia sme sa postarali aj o Led stenu, pódium, osvetlenie, video záznam a projekcie. Veľmi nás potešilo vyjadrenie klienta po zvládnutí všetkých náročných úloh.

ozvučenie konferencie

Vyjadrenia klientov

LED stena + projekcie

Na projekcie sme využili Led stenu, kde bolo treba vyriešiť jej umiestnenie. Bola postavená na zadnom vyvýšenom pódiu. Získali sme tak dobrú viditeľnosť pre hostí a zároveň aj to, aby prednášajúci pred ňou netienili vo výhlade. Zároveň boli všetky videá a prezentácie spúšťane z réžie a prednášajúci mali k dispozícii prezentér, ktorým mohli v prezentácii listovať podľa vlastného uváženia na diaľku. Pred pódiom mali umiestnený náhľadový monitor a časomieru, aby sa nemuseli zakaždým obracať na led stenu, ktorú mali za chrbtom. Mohli sa teda úplne sústrediť na svoju prácu.

Osvetlenie

Bolo riešené nasvietením sály vo farbách podľa výberu klienta. Získali sme tak príjemnú atmosféru. Ďalej bolo použité biele svetlo, ktorým bolo nasvietené pódium pred led stenou, kde sa pohybovali prednášajúci.

osvetlenie sály na konferencii

Ozvučenie

Ozvučenie sme vyriešili viacerými reprosústavami ktoré boli rozmiestnené tak, aby bola zachovaná zrozumiteľnosť prednášajúceho v celej sále aj v prípade, že sa hostia budú pohybovať. Vďaka tomu mali možnosť počuť každé slovo a to aj v prípade, že si odbehli po občerstvenie. Všetci spíkri boli ozvučení mikroportami, teda používali madony. (Malé mikrofóniky umiestnené na hlave, prípadne na klope saka.) K dispozícii sme mali dostatok mikroportov a každého spíkra sme portovali 10 minút pred jeho výstupom, čím sme zachovali plynulosť konferencie bez prestojov. Prestávky sme vypĺňali príjemnou reprodukovanou hudbou na spríjemnenie atmosféry.

Kamerový záznam

Počas konferencie sme robili na prianie klienta kamerový záznam na 2 Full HD kamery. Jednu statickú, ktorou sme robili záznam celej konferencie a druhú pohyblivú, ktorou sme zachytávali najzaujímavejšie momenty celého eventu. Tento materiál sme následne ďalej spracovali postprodukčne a po zostrihaní vytvorili prezentačné video pre klienta v dĺžke 2 minút.

Projekcia loga

Logo bolo premietané dvomi projektormi. Navrhli sme pre klienta lacnejšie riešenie, ktorý tak dostal požadovaný výsledok. Pôvodným zámerom bolo premietať logá laserovou technológiou, ktorá je však finančne veľmi náročná a výsledok je obdobný.

projekcia loga
Spolupráca s agentúrou

Od prvého oslovenia agentúrou sme spolu úzko spolupracovali a postupne riešili všetky maličkosti.  Začali sme obhliadkou priestoru, kde sme si povedali niečo o celkovom rozmiestnení zariadení v sále, pozreli rozvod elektriny, čo je pre nás veľmi dôležitá informácia. Keďže okrem ozvučenia a osvetlenia sme museli pripojiť aj kávovary, ktoré majú vysoký odber energie. Všetko muselo byť vypočítané tak, aby nám náhly odber energie nespôsobil vyhodenie ističov a neohrozil tak celý priebeh akcie. Vďaka dobrej komunikácii s agentúrou sme včas zabezpečili aj 24 palcové led monitory na individuálne projekcie. Vďaka pripravenosti všetkých zložiek či už zvuku, osvetlenia, video réžie, obsluhy led steny prebehla celá konferencia bez jediného problému.

Napíšte nám

Zvukarska firma Art sound logo

+421 903 474 244

artsound@artsound.sk